phone-2
ساعت کاری ایمن درب شرق
address-ind

دستگیره آنتی پنیک

دستگیره آنتی پنیک

لیست عنوان مطالب

اگر میخواهید بدانید دستگیره آنتی پنیک چیست باید بگوییم همان دستگیره درب خروج اضطراری یا پانیک بار است که نقش بسیار مهمی در امنیت خروج افراد هنگام بروز حوادث دارد زیرا بر روی درب ضد حریق نصب می شود و زمانیکه آتش سوزی می شود عملکرد آن باعث کاهش نگرانی می شود و خروج از ساختمان به راحت ترین وجه ممکن صورت می گیرد با این حال عامل مهمتری هنگام آتش گرفتن به نام داغ شدن دستگیره نیز وجود دارد که باید تحمل حریق برای عملکرد مناسب را داشته باشد همچنین کمترین تماس ممکن با دست را دارا باشد و بدون گیر کردن به سرعت درب را باز کند.

 

دستگیره آنتی پنیک چیست ؟

بلحاظ لغوی آنتی (anti) به معنای ضد و پنیک (panic) به معنای ترس و نگرانی است بنابراین ترکیب این دو یعنی ضد نگرانی و ترس پس دستگیره آنتی پنیک که به آن پانیک بار هم می گویند باید نشانه ای از امنیت باشد و آنقدر کار کردن با آن راحت، بدون درد سر و سریع باشد که نگرانی و ترس را هنگام بروز حوادث آتش سوزی از ما دور نماید.

امروزه هیچ تفاوتی بین دستگیره آنتی پنیک با دستگیره درب خروج اضطراری وجود ندارد و صرفاً به دلیل تفاوت در قوانینی که قبلاً با هم داشته اند ولی در حال حاضر ضوابط آنها یکی شده است از قدیم به آن دستگیره خروج اضطراری نیز اطلاق می شود ولی اکنون ماهیت هر دو یکی است و باید این مدل دستگیره مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی باشد.

 

چند نوع دستگیره آنتی پنیک وجود دارد ؟

تنوع دستگیره های آنتی پنیک زیاد است چه از نظر ظاهری و چه از نظر مقاومت اما مهمترین عامل برای انتخاب یک دستگیره آنتی پنیک، تجربه کاربری آن که در حال حاضر باید لمسی باشد و استانداردی است که از سوی سازمان آتش نشانی وضع شده و شرکت ایمن درب نیز هنگام تولید درب ضد حریق آنرا رعایت می کند زیرا این صرفاً عمل به قانون نیست بلکه یک تعهد حرفه ای است تا دقت در تولید را بالا ببرد و محصولی را وارد بازار کنیم که تمام خواسته های مشتری اعم از قیمت، مقاومت، زیبایی و راحتی را برآورده کند.

بنابراین از انواع مختلف دستگیره های آنتی پنیک لمسی مدلی را انتخاب نمودیم که دارای سادگی، زیبایی، مقاومت و دوام بیشتر است و در تمامی محصولات تولیدی ایمن درب از آن استفاده می شود.

 

مقاومت دستگیره آنتی پنیک لمسی چقدر است ؟

دستگیره درب ضد حریق دارای دو بخش می باشد، بخش داخلی که سمت قرار گیری درب در داخل ساختمان است و اهمیت فراوانی دارد زیرا دقیقاً این بخش دستگیره آنتی پنیک لمسی نصب می شود تا استحکام، دوام و راحتی را با عرضه کند اما بخش دیگر آن مربوط به پشت درب است که مانند دستگیره های معمولی اما با مقاومت بالاتر از آنها باید نصب شود.

شرکت ایمن درب در تولید دستگیره آنتی پنیک لمسی همراستا با قوانین و استانداردهای آتش نشانی عمل نموده و علاوه بر استحکام و دوام به زیبایی و هزینه تمام شده محصول نیز توجه ویژه می کند به طوری که در خصوص مقاومت موثر در دستگیره ها با شرایطی سهل و ساده ضمانت دوساله نیز ارائه می نماید زیرا آسودگی خاطر خریداران اهمیت فراوانی دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
میانگین امتیاز 5 (از 1 نظر)
سوال و دیدگاه
2 پاسخ
    1. سلام بر شما، تولید دستگیره آنتی پنیک در کارخانه ایمن درب شرق صورت میگیره برای جزئیات می تونید با شماره تلفن ۰۵۱۹۱۰۰۵۴۷۷ تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *