تلفن تماس ایمن درب شرق
timework
address-ind

درب ضد حریق فلزی یا گالوانیزه بهمراه مزایا و معایب

لیست عنوان مطالب

درب ضد حریق فلزی یا گالوانیزه

درب ضد حریق فلزی تشابه زیادی با زودپز دارد، سوت ناشی از فشار گرمای زیاد در داخل زودپز همیشه بعنوان یک نگرانی در ذهن هر فردی تداعی می شود زیرا اغلب اوقات شناختی از میزان تحمل و تاب آوری آن نداریم ولی اگر یک فرد قابل اعتماد و دارای دانش کافی به ما بگوید میزان تاب آوری زودپز در مقابل فشار گرمای درونی در هر بار روشن کردن گاز 100 دقیقه است بنابراین خیال ما راحت خواهد شد و ذهن ما آرام خواهد گرفت و این آرامش را مدیون کسی هستیم که به ما اطلاعات و دانش صحیح و درست داده است. حال میخواهم بگویم درب ضد حریق گالوانیزه در یک ساختمان حکم همان سوت زودپز را دارد و میزان تاب آوری آن نیز متفاوت است و از طرف سازمان آتش نشانی تایید می شود. ایمن درب شرق بعنوان یک سازنده و تولید کننده دارای مرکز فروش درب ضد حریق در مشهد و دیگر شهرهای کشور می باشد.

چرا از درب ضد حریق فلزی استفاده کنیم ؟

در کشور ما سالانه بیش از 170 هزار آتش سوزی رخ می دهد که سهم اعظم آن متعلق به آپارتمانها و مجتمع ها می باشد بنابراین رعایت ایمنی در آتش سوزی و تاییدیه های آن بشدت مورد توجه سازمان آتش نشانی قرار گرفته است بطوریکه قوانین استفاده از لوازم آتش نشانی در آپارتمان ها یا مکانهای تجاری بعنوان یک اصل اجباری برای تایید مجوز بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از امکانات مهم در ساختمانهای بلند مرتبه درب خروج اضطراری است تا هنگام وقوع حریق، ساکنین بتوانند با اطمینان خاطر و بدون صدمه دیدن از ساختمان خارج شوند اما درب خروج اضطراری باید دارای ویژگی هایی باشد که مانع از صدمه های احتمالی آتش سوزی هنگام وقوع حادثه شود و مهمترین آن مقاومت در برابر آتش است تا با پایداری در مقابل هر گونه آتش سوزی از خروج شعله های آتش به خارج از بنا و صدمه به افراد و دیگر اجزای ساختمان جلوگیری نماید. اگر به دنبال این هستید تا بدانید درب ضد حریق فلزی چگونه باعث جلوگیری از خروج آتش خواهد شد در ادامه با ما ایمن درب همراه باشید.

عملکرد درب ضد حریق فلزی چگونه است ؟

درب های ضد حریق فلزی که از ورق گالوانیزه ساخته شده توسط ایمن درب دارای سه لولای محکم، چهار چوب مقاوم، رویه درب و دستگیره آنتی پانیک می باشد که استاندارد لازم برای مقاومت در آتش سوزی با زمان 240 دقیقه را دارد. اگر میخواهید بدانید استانداردهای مختلف آتش نشانی بر روی دربهای ضد حریق چیست و چگونه صادر می شود مقاله میزان مقاومت دربهای ضد حریق را مطالعه نمایید. اما نحوه عملکرد درب ضد حریق بدین صورت می باشد که در هنگام حوادث آتش سوزی با لمس دستگیره آنتی پنیک نصب شده روی درب ها به سرعت باز شده و با استفاده از اهرم بالای لولا مجددا درب بسته می شود و به هر میزان شدت آتش سوزی بالا باشد تا مدت زمان 4 ساعت قابلیت مقاومت در برابر ذوب شدن تا 1000 درجه سانتیگراد را داشته و در این مدت از خروج آتش به خارج از ساختمان جلوگیری خواهد کرد.

دستگیره آنتی پنیک چیست ؟

یکی از محصولات تولیدی در ایمن درب شرق دستگیره آنتی پنیک می باشد که مبتنی بر استانداردهای روز دنیا ساخته می شود زیرا عملکرد این دستگیره نقش مهمی در هدایت افراد به خارج از ساختمان را دارد. در مدلهای قدیمی به دستگیره باید در سمت پایین فشار حاصل میشد تا درب باز شود اما در مدلهای اخیری که در حال تولید هستند کافی است روی دستگیره را بدون نیاز به فشاری که از سمت بالا یا پایین وارد می کنید و صرفا با لمس کردن و یک فشار آهسته باز خواهد شد بهمین دلیل به این مدل از دستگیره های آنتی پنیک (آنتی پنیک یعنی ضد نگرانی) دستگیره لمسی ضد حریق نیز گفته می شود. برای اطلاعات کامل از نحوه عملکرد اصلی دستگیره آنتی پنیک می توانید به صفحه این محصول با عنوان دستگیره آنتی پنیک مراجعه نمایید.

چگونه درب ضد حریق در محل آن نصب می شود ؟

دربهای ضد حریق بدلیل استفاده از ورق گالوانیزه مقاوم و روکش ضد حریق بهمراه پشم شیشه نسوز وزن بیشتری نسبت به دربهای معمولی دارند بنابراین چهارچوب و لولا در نحوه قرار گیری و استقرار آن نقش مهمی ایفا می کنند بهمین خاطر شرکت ایمن درب شرق بر روی دربهای ضد حریق گالوانیزه خود از سه لولا برای مهار آن روی چهارچوب درب استفاده می کند که بر استحکام آن می افزاید همچنین نصب درزگیرهای ضد حریق نیز از خروج گازهای سمی و دود به خارج از محوطه حادثه جلوگیری می نماید. تمامی متعلقات و یراق آلات مورد نیاز همراه درب تحویل مشتری می شوند و از همه مهمتر به هر سمت و جهتی می توان درب را نصب نمود.

مزیت باز شدن درب ضد حریق در دو جهت

یکی از مزیت های دربهای ضد حریق تولید شده در ایمن درب شرق، قرینه بودن درب ها است که این مهم با هماهنگ نمودن دستگیره ها، لولا ها و قرار گیری دقیق آنها در وسط درب صورت پذیرفته تا هنگام نصب، هیچ گونه نگرانی از بابت چپ گرد یا راست گرد بودن محل استقرار درب نباشد و صرفا با چرخاندن درب بتوان جهت باز شدن آنرا تغییر داد.
این کار به سادگی صورت می پذیرد اما برای تولید درب های ضد حریق با این ویژگی بسیار مهم که در هزینه، وقت و سرعت نصب یاری رسان می باشد دقت نظر بسیاری صورت گرفته است. برای اطلاع از چگونگی عملکرد باز شدن درب ضد حریق از دو جهت لطفا صفحه مزیت باز شدن درب ضد حریق از دو جهت همراه با نمایش تصویری آن را مطالعه نمایید.

معایب درب ضد حریق فلزی یا گالوانیزه

یکی از معایب درب ضد حریق که البته نمی توان آنرا نقص درب ضد حریق نامید بلکه شاید دلیل آن عدم اطلاع کافی از جزئیات و مشخصات و قیمت محسوب می شود آن است که این درب های محافظت از آتش را در همه ساختمان ها استفاده نمی کنند و صرفا در مکانهایی نصب می شود که سازمان ملی مقررات ساختمان جهت نصب آن دستور اکید داده است. اگر شما خواننده محترم در حال مطالعه این مطلب هستید بد نیست بدانید هر نوع مدل، طرح و رنگی که حتی در انبارهای محصول ما وجود نداشته باشد شرکت ایمن درب شرق قادر به طراحی و ساخت آن متناسب با سلیقه مشتری است و چه زیباست انتخابی شایسته که ایمنی، پایداری و زیبایی همگی در یک محصول جمع شده باشند و حتی قیمت آن قابل مقایسه با دربهای معمولی با طرح و نقش های متفاوت است. لطفا جهت بررسی و مطالعه بیشتر در مورد طرح ها، رنگها و تنوع مدل ها به صفحه درب ضد حریق دکوراتیو مراجعه نمایید.

امتیاز post
سوال و دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *