phone-2
ساعت کاری ایمن درب شرق
address-ind

درب ضد حریق

لیست عنوان مطالب

درب ضد حریق

درب ضد حریق در یک ساختمان حکم سوت زودپز را دارد که در فشار و حرارت بالا از انفجار و صدمات جلوگیری می کند و میزان تاب آوری دربها نیز متفاوت است که از طرف سازمان آتش نشانی تست و تایید می شود. ایمن درب شرق طی چندین سال متوالی توانسته بالاترین استاندارد آتش نشانی درب ضد حریق یعنی مجوز تاب آوری 240 دقیقه در مقابل حرارت را دریافت نماید.

 

چرا از درب ضد حریق استفاده کنیم ؟

در کشور ما سالانه بیش از 170 هزار آتش سوزی رخ می دهد که سهم اعظم آن متعلق به آپارتمانها و مجتمع ها می باشد بنابراین رعایت ایمنی در آتش سوزی و تاییدیه های آن بشدت مورد توجه سازمان آتش نشانی قرار گرفته است بطوریکه قوانین استفاده از الزامات آتش نشانی در آپارتمان ها یا مکانهای تجاری بعنوان یک اصل اجباری برای تایید مجوز بنا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از امکانات مهم در ساختمانهای بلند مرتبه درب خروج اضطراری است تا هنگام وقوع حریق، ساکنین بتوانند با اطمینان خاطر و بدون صدمه دیدن از ساختمان خارج شوند اما درب خروج اضطراری باید دارای ویژگی هایی باشد که مانع از صدمه های احتمالی آتش سوزی هنگام وقوع حادثه شود و مهمترین آن مقاومت در برابر آتش است تا با پایداری در مقابل هر گونه آتش سوزی از خروج شعله های آتش به خارج از بنا و صدمه به افراد و دیگر اجزای ساختمان جلوگیری نماید.

 

عملکرد درب ضد حریق چگونه است ؟

درب های ضد حریق در دو مدل فلزی و دکوراتیو توسط ایمن درب تولید می شود که از ورق گالوانیزه ساخته شده و دارای سه لولای محکم، چهار چوب مقاوم، رویه درب، دود بند و دستگیره آنتی پنیک می باشد که استاندارد لازم برای مقاومت در آتش سوزی تا مدت زمان 4 ساعت را دارد. مقاله میزان مقاومت درب ضد حریق را جهت آشنایی با تست مقاومت مطالعه نمایید. اما نحوه عملکرد درب ضد حریق بدین صورت می باشد که در هنگام حوادث آتش سوزی با لمس دستگیره آنتی پنیک نصب شده روی درب ها به سرعت باز شده و با استفاده از اهرم کششی مجدداٌ درب بسته می شود و به هر میزان شدت آتش سوزی بالا باشد تا مدت زمان 240 دقیقه قابلیت مقاومت در برابر ذوب شدن در دمای 1200 درجه سانتیگراد را داشته و در این مدت از خروج آتش و دود به خارج از ساختمان جلوگیری می کند.

 

دستگیره آنتی پنیک چیست ؟

مراحل تولید دستگیره آنتی پنیک

یکی از محصولات تولیدی در ایمن درب شرق دستگیره آنتی پنیک می باشد که مبتنی بر استانداردهای روز دنیا ساخته می شود زیرا عملکرد این دستگیره نقش مهمی در هدایت افراد به خارج از ساختمان را دارد. در مدلهای قدیمی به دستگیره باید در سمت پایین فشار حاصل میشد تا درب باز شود اما در مدلهای اخیری که در حال تولید هستند کافی است روی دستگیره را بدون نیاز به فشاری که از سمت بالا یا پایین وارد می کنید و صرفا با لمس کردن و یک فشار آهسته باز خواهد شد بهمین دلیل به این مدل از دستگیره های آنتی پنیک (آنتی پنیک یعنی ضد نگرانی) دستگیره لمسی ضد حریق نیز گفته می شود. برای اطلاعات کامل از نحوه عملکرد اصلی دستگیره آنتی پنیک می توانید به صفحه این محصول با عنوان دستگیره آنتی پنیک مراجعه نمایید.

 

طریقه نصب درب ضد حریق

طریقه و نحوه نصب درب ضد حریق متفاوت است درب ضد حریق بدلیل استفاده از ورق گالوانیزه مقاوم و روکش ضد حریق بهمراه پشم شیشه نسوز وزن بیشتری نسبت به دربهای معمولی دارد بنابراین چهارچوب و لولا در نحوه قرار گیری و استقرار آن نقش مهمی ایفا می کنند بهمین خاطر شرکت ایمن درب شرق بر روی دربهای ضد حریق خود از سه لولا برای مهار آن روی چهارچوب درب استفاده می کند که بر استحکام آن می افزاید همچنین نصب دود بند نیز از خروج گازهای سمی و دود به خارج از محوطه حادثه جلوگیری می نماید. تمامی متعلقات و یراق آلات مورد نیاز همراه درب تحویل مشتری می شوند و از همه مهمتر به هر سمت و جهتی می توان درب را نصب نمود.

 

مزیت باز شدن درب ضد حریق در دو جهت

یکی از مزیت های دربهای ضد حریق تولید شده در ایمن درب شرق، قرینه بودن درب ها است که این مهم با هماهنگ نمودن دستگیره ها، لولا ها و قرار گیری دقیق آنها در وسط درب صورت پذیرفته تا هنگام نصب، هیچ گونه نگرانی از بابت چپ گرد یا راست گرد بودن محل استقرار درب نباشد و صرفا با چرخاندن درب بتوان جهت باز شدن آنرا تغییر داد.
این کار به سادگی صورت می پذیرد اما برای تولید درب های ضد حریق با این ویژگی بسیار مهم که در هزینه، وقت و سرعت نصب یاری رسان می باشد دقت نظر بسیاری صورت گرفته است. برای اطلاع از چگونگی عملکرد باز شدن درب ضد حریق از دو جهت لطفا صفحه مزیت باز شدن درب ضد حریق از دو جهت همراه با نمایش تصویری آن را مطالعه نمایید.

 

معایب درب ضد حریق فلزی یا گالوانیزه

یکی از معایب درب ضد حریق که البته نمی توان آنرا نقص درب ضد حریق نامید بلکه شاید دلیل آن عدم اطلاع کافی از جزئیات و مشخصات و قیمت محسوب می شود آن است که این درب ها را در همه ساختمان ها استفاده نمی کنند و صرفا در مکانهایی نصب می شود که سازمان ملی مقررات ساختمان جهت نصب آن دستور اکید داده است. اگر شما خواننده محترم در حال مطالعه این مطلب هستید بد نیست بدانید مدلهای مختلفی با هر طرح و رنگی که حتی در انبارهای محصول ما وجود نداشته باشد شرکت ایمن درب قادر به طراحی و ساخت آن متناسب با سلیقه مشتری است اگر به دنبال ایمنی، پایداری و زیبایی در یک محصول باشید در مکان درستی قرار دارید پس جهت بررسی و مطالعه در مورد طرح ها، رنگها و تنوع مدل ها حتما صفحه درب ضد حریق دکوراتیو را مورد کاوش قرار دهید.

 

پاسخ به سوالات متداول

تفاوت درب ضد حریق فلزی با دکوراتیو چیست ؟

تفاوت درب ضد حریق فلزی با دکوراتیو در اضافه نمودن رویه چوبی یا طرح دار به درب فلزی است که به دلخواه می توانید آنرا انتخاب کنید و طرح یا رنگ آنرا با دکوراسیون داخلی یا خارجی محل مورد نظر ست نمایید.

قیمت درب ضد حریق چقدر است ؟

قیمت درب ضد حریق بستگی به ابعاد، تعداد و نوع روکش درب دارد بنابراین برای رسیدن به پاسخ در کمترین زمان ممکن پیشنهاد می کنیم برای دریافت قیمت درب ضد حریق در مشهد با شماره تلفن 05191005477 و برای قیمت درب ضد حریق در تهران با شماره 02191005477 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های درب ضد حریق چیست ؟

درب ضد حریق ایمن درب شرق دارای مشخصات و ویژگیهای خاص خود می باشد جنس آن ورق آهن گالوانیزه با ضخامت تقریبی ۱.۵ میلی متر و در داخل آن از پشم سنگ استفاده میشود که در برابر آتش و گرما تا دمای 1200 درجه سانتیگراد مقاومت دارد، وزن آن نیز حدود 90 کیلوگرم است.

ابعاد استاندارد درب ضد حریق چقدر است ؟

درب ضد حریق در ابعاد استاندارد ۲۱۰ در ۱۰۵ سانتیمتر و یا ۲۱۰ در ۱۱۰ سانتیمتر می باشد اما در ایمن درب شرق نیز میتوانید خارج از ابعاد استاندارد و با تاییدیه سازمان آتش نشانی آنرا سفارش دهید

مقاومت درب ضد حریق چقدر است ؟

درب ضد حریق دارای مقاومت های متفاوتی است که توسط سازمان آتش نشانی گواهی می شود و بطور کلی بالاترین مقاومت 240 دقیقه (چهار ساعت) تا دمای 1200 درجه سانتگیراد است که ایمن درب شرق گواهی مقاومت درب ضد حریق با بیش از 4 ساعت را نیز دریافت نموده است.

مراحل خرید اینترنتی درب ضد حریق چگونه است ؟

برای خرید اینترنتی درب ضد حریق از ایمن درب شرق باید مشخصات مورد نیاز سفارش را از طریق فرم سفارش موجود در سایت تکمیل و ارسال نمایید اما برای تسریع در فرآیند سفارش توصیه می کنیم ابتدا با واحد فروش تماس حاصل نموده و موجودی کالای مورد نظرتان را استعلام نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
سوال و دیدگاه

15 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر، سفارش درب ضد حریق از ایمن درب مراحل بسیار ساده ای داره لطفاً با شماره ۰۵۱۹۱۰۰۵۴۷۷ تماس بگیرین بخش فروش به سرعت راهنمایی می کنن. ممنون

    1. سلام بر شما، بله تاییدیه آتش نشانی برای درب ضد حریق هر سال باید تمدید شود و ما هر سال این مجوز را تمدید می کنیم.

    1. سلام اگر درب ضد حریق از ایمن درب شرق خریداری کردین لطفاً با شماره تلفن شرکت تماس بگیرید راهنمایی لازم ارائه میدن خدمتتون.

  1. سلام در انتخاب رنگ جهت سفارش محدودیت دارید یا میتونیم هر رنگ دلخواهی را با توجه با فضامون سفارش بدیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *