phone-2
ساعت کاری ایمن درب شرق
address-ind

10 نوع اصلی درب خانه شما

لیست عنوان مطالب

درها حریم خصوصی ایجاد می کنند، اتاق ها را مشخص می کنند، سر و صدا را کاهش می دهند و زیبایی و سبک را القا می کنند. درهای داخلی در متریال ها و سبک های مختلفی تولید می شوند که باعث می شود به راحتی با دکوراسیون منزل شما مطابقت یابند. گزینه های درب بی پایانی برای انتخاب در زمان خرید وجود دارد که می تواند تصمیم گیری را دشوارتر کند.

این راهنما شما را از طریق انواع درهای خانه خود راهنمایی می کند تا بتوانید درب متناسب با دکوراسیون خود را پیدا کنید.

انواع درب خانه شما بر اساس سبک

درب ها در سبک های مختلفی وجود دارند که عمدتاً بر اساس عملکرد آنها است. این طبقه بندی می تواند کار را برای صاحبان خانه جدید آسان کند. انتخاب سبک درب مناسب می تواند جذابیت خانه شما را افزایش دهد و در عین حال کارایی آن را نیز افزایش دهد.

1. درب هلندی

درب هلندی نوعی درب خارجی است که اغلب برای درهای ورودی انتخاب می شود. آنها به نصف تقسیم می شوند، بنابراین بالا و پایین به طور مستقل عمل می کنند. درهای هلندی برای ورود هوا به آشپزخانه یا به عنوان دری به پاسیو برای اجازه دادن به حیوانات خانگی یا بچه ها ایده آل هستند.

2. درب فرانسوی

french door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درب های فرانسوی نابهنگام زیبا بیانیه ای هستند. آنها درهای دوتایی هستند که عمدتاً از شیشه های شیشه ای تشکیل شده اند. این دو درب به سمت داخل باز می شوند و می توانند با هم یا به طور مستقل باز شوند. درهای فرانسوی معمولاً به عنوان درهای خارجی استفاده می شوند زیرا به اتاق ها نور بیشتری می دهند. با این حال، آنها برای تقسیم اتاق ها بدون محصور کردن فضا مفید هستند، بنابراین کمک می کند فضای نشیمن جادارتر به نظر برسد.

3.درب های آکاردئونی

bifold door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درب های اکاردئونی معمولاً درهای داخلی سبک وزن هستند که به سمت کاربر جمع می شوند. با جمع شدن درها، به طور همزمان باز می شوند، به همین دلیل است که معمولاً برای پوشاندن کمدها، اتاق های ابزار و آشپزخانه استفاده می شود. با این حال، برخی از درب‌های دوتایی مدرن که از شیشه و قاب فولادی ساخته شده‌اند، می‌توانند گزینه‌های عالی برای نمای بیرونی باشند.

4. درهای لولایی

Hinged Doors - 10 نوع اصلی درب خانه شما
اینها همان چیزی است که بیشتر مردم به عنوان درهای عبور می شناسند. این درها دارای یک سر بر روی لولاها هستند تا بتوانند به سمت اتاق حرکت کنند. این احتمال وجود دارد که هر اتاق در خانه شما قبلاً یک درب لولایی نصب کرده باشد.

5. درهای کشویی

Sliding Doors - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای کشویی درب های بیرونی هستند که در پشت یا کنار خانه استفاده می شوند و معمولاً روی پاسیو یا عرشه باز می شوند. اما درهای کشویی می توانند به داخل خانه در کمدها، اتاق های ابزار یا انبارها راه پیدا کنند. آنها روی یک مسیر حرکت می کنند همانطور که شما آنها را باز می کنید تا به هیچ وجه در فضا بیرون نزنند.

6. درهای پاکتی

pocket doors - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای پاکتی بسیار شبیه به درهای کشویی هستند، اما وقتی باز هستند در دیوار محو می شوند. آنها برای لاندری، کمد و حمام عالی هستند. درهای پاکتی روی یک مسیر به داخل یک دال در که درون یک “جیب” یا فضای توخالی در دیوار قرار دارد حرکت می کنند.

7. درب انبار

barn door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای انبار که به طور سنتی برای استفاده بیرونی ساخته شده اند، در داخل خانه ظاهری دارند، زیرا آنها به یک ستون اصلی در خانه های مدرن به سبک خانه های کشاورزی تبدیل شده اند. درهای انبار اغلب از چوبی ساخته می شوند که از مسیری خارج از اتاق آویزان است. آنها یک گزینه محبوب برای حمام، آشپزخانه و راهرو هستند.

8. دربهای محوری

pivot door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای محوری با دو چرخش در بالا و پایین درب روشن می شوند. هنگامی که آنها باز می شوند، پانل به نظر می رسد که بخشی از طراحی دیوار است و به آن سبکی مدرن می دهد. درب های محوری در بسیاری از مواد موجود هستند زیرا چارچوب برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده است (که همچنین به این معنی است که برای درب های جلو عالی هستند).

9. درب سالن

saloon door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
اگرچه دیگر آنقدر محبوب نیست، درهای سالن کاملاً تاکتیکی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که امکان تهویه را فراهم می کنند و در عین حال آنچه را که در پشت خود هستند می پوشانند. درهای سالن دارای لولاهای دو طرفه و بدون دستگیره در هستند، بنابراین می توانید به راحتی از آنها عبور کنید، حتی در حالی که وسایل را در دست دارید، که آنها را برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری ایده آل می کند.

10. درب های غلتکی

roller door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درب های غلتکی که به عنوان درب های سقفی سکشنال نیز شناخته می شوند، عمدتاً برای گاراژها و انبارها استفاده می شوند. با این حال، آنها شروع به تبدیل شدن به درهای داخلی کرده اند، زیرا می توانند به عنوان مثال به فضای اتاق نشیمن یک بیانیه اضافه کنند. درب های غلتکی به فضای زیادی نیاز ندارند و در مواد مختلفی موجود هستند که به راحتی می توانند با سبک خانه شما مطابقت داشته باشند. وقتی باز می شوند تا سقف جمع می شوند.

انواع درب بر اساس مواد

راه دیگر برای بررسی انواع درب های خانه، مواد است. هر کدام بسته به جایی که می خواهید از آنها استفاده کنید، مزایا و معایب خود را دارند.

1. درهای چوبی

wood door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
چوب برای مدت طولانی ماده انتخابی برای درهای خارجی بوده است، اما در داخل خانه نیز راه خود را باز کرده است. آنها یک انتخاب کلاسیک هستند که می توانند در هر جایی از خانه استفاده شوند. و از آنجایی که رنگ‌آمیزی، رنگ‌آمیزی یا سبک آن‌ها بسیار آسان است، می‌توانند به راحتی با سبک و دکوراسیون شما سازگار شوند. چوب به دلیل ماندگاری بالایی که دارد انتخاب بسیار خوبی برای درب ورودی است.

2. درب های فولادی

steel door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
سال‌هاست که از فولاد و سایر فلزات برای درهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود. آنها می توانند جایگزین محکمی برای درهای چوبی باشند، زیرا می توانند گزینه های اقتصادی تری باشند. درهای فولادی ماندگار هستند و به حداقل نگهداری نیاز دارند و ظاهری مدرن را ارائه می دهند که کاملاً با حالات طراحی داخلی صنعتی مطابقت دارد.

3. درب فایبرگلاس

fiber glass front door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
در حالی که برخی از انواع درب ها می توانند تعمیر و نگهداری بالایی داشته باشند، درب های فایبرگلاس به نگهداری کم نیاز دارند، فوق العاده بادوام هستند، عایق بالایی دارند و در برابر فرورفتگی مقاوم هستند. این درب‌ها رنگ‌شده یا با پانل‌های چوبی عرضه می‌شوند که آن‌ها را گزینه‌های عالی برای درب‌های داخلی یا خارجی می‌کند. درب های فایبرگلاس انعطاف پذیری بالایی را ارائه می دهند زیرا می توانند با دقت طراحی شوند تا با زیبایی شناسی مورد نظر مطابقت داشته باشند.

4. درب های آلومینیومی

aluminum door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درب های آلومینیومی در حال تبدیل شدن به یک عنصر اصلی در خانه های مدرن هستند. آنها را می توان در تنظیمات مختلف به عنوان درهای لولایی یا کشویی قرار داد. آلومینیوم فوق‌العاده همه کاره است و درب‌های آلومینیومی می‌توانند تاثیر زیبایی را در هر اتاقی، از درب ورودی تا اتاق خواب و فراتر از آن، ایجاد کنند.

5. درب های شیشه ای

glass door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای شیشه ای عمدتاً پانل های شیشه ای هستند که در چارچوب های چوبی، فولادی یا آلومینیومی قرار می گیرند. اینها همیشه در پشت یا کنار خانه استفاده می شوند تا نور طبیعی از آن عبور کند. درهای جلو همچنین می توانند شیشه را نشان دهند، با این حال، باید با پرده ها یا سنباده زدن شیشه از حریم خصوصی اطمینان حاصل کنید.

6. درب های چوبی و لبه دار

battened door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای چوب‌دار و طاقچه‌دار ده‌ها سال است که وجود داشته‌اند. آنها چوب های چوبی عمودی با لبه های افقی دارند. آنها را می توان با مهاربندی یا قاب بندی برای ظاهری دقیق تر. این درب ها برای حمام، کمد راهرو و اتاق های ابزار به خوبی کار می کنند.

7. درب MDF

flush door - 10 نوع اصلی درب خانه شما
درهای MDF دارای سطحی کاملاً صاف هستند که از تخته فیبر یا تخته سه لا با چگالی متوسط ​​ساخته شده است. محدوده قیمت بسیار مناسبی دارند و دوام بالایی دارند. درب های MDF قیمت بسیار مناسبی دارند، به همین دلیل است که در بسیاری از خانه ها از آنها استفاده می شود. آنها انتخاب های عالی برای درهای حمام، درهای توالت یا اتاق های ابزار در داخل خانه هستند.
انواع مختلفی از درها برای خانه شما وجود دارد و انتخاب درب مناسب به عوامل زیادی بستگی دارد. فکر کردن به حریم خصوصی، عملکرد، نیت کاربر و زیبایی شناسی کلی به شما کمک می کند تا درب ایده آل را برای هر اتاق در خانه خود پیدا کنید.

منبع: forbes

لینک منبع

[ad_2]

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
میانگین امتیاز 0 (از 0 نظر)
سوال و دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *