phone-2
ساعت کاری ایمن درب شرق
address-ind

استاندارد درب ضد حریق مورد تایید آتش نشانی

استاندارد درب ضد حریق مورد تایید آتش نشانی

لیست عنوان مطالب

استاندارد درب ضد حریق بلحاظ مقاومت در نقاط مختلف جهان، متفاوت است و در آیین نامه داخلی هر کشور تعیین می شود. به عنوان مثال کشورهای اروپایی و آمریکایی استانداردهای متفاوتی برای تست درب در مقابله با آتش دارند و تولیدکنندگان باید گواهینامه مورد تایید داشته باشند. در کشور عزیزمان ایران نیز باید استاندارد درب ضد حریق مورد تایید آتش نشانی قرار گیرد و این استاندارد بر اساس مدت زمان مقاومت در برابر حریق بصورت 30، 60، 90 ، 120 و 240 دقیقه تقسیم بندی میشود که تولیدات ایمن درب شرق با بیش از 4 ساعت مقاوم در برابر آتش بالاترین استاندارد را از سوی سازمان آتش نشانی کشور کسب کرده اند و این مجوز هر سال با تست مجدد درب ها تمدید می شود.

 

استاندارد درب ضد حریق چگونه تایید می شود ؟

تست درب ضد حریق بصورت دوره ای صورت میگیرد و هر بار چند درب مختلف از تولیدات ایمن درب به مرکز تست مقاومت حریق سازمان آتش نشانی ارسال می شوند و همانگونه که مانند تصویر بالا مشاهده می کنید (این تصویر از مرکز تست حریق سازمان آتش نشانی نیست) درب ها را در محفظه ای قرار داده که از داخل فشار حریق به آن وارد شده و سنسورهایی نیز به آن متصل می شود تا در صورت رسیدن به درجه ذوب که استاندارد آن 1200 درجه سانتیگراد است زمان تاب آوری درب بعنوان استاندارد درب ضد حریق مورد تایید آتش نشانی قرار می گیرد، خوشبختانه تست مقاومت تولیدات ایمن درب شرق همواره دارای زمان بالاتری از استاندارد 240 دقیقه بوده بهمین خاطر ایمن درب موفق به دریافت استاندارد 240+ پلاس نیز شده است.

 

تشخیص درب ضد حریق مقاوم و استاندارد

یکی از راه های ساده تشخیص درب ضد حریق مقاوم و استاندارد بررسی مجوز و تاییدیه آن می باشد برای این منظور می توانید جزئیات محصول درب ضد حریق مقاوم با استاندارد مورد تایید آتش نشانی را از صفحه مشخصات فنی درب ضد حریق بررسی و لینک به روز مجوز ایمن درب شرق را نیز چک نمایید اما این محصول دارای تنوع در رنگ و طرح می باشد که حتی با وجود طرح های متعدد و زیبای چوبی که روی آن کار شده نیز استاندارد مورد تایید آتش نشانی را در این بخش دریافت نموده است شما نیز هر طرحی که برای درب ضد حریق بخواهید بدون کاهش مقاومت و بدون افت کیفیت در شرکت ایمن درب شرق تولید خواهد شد گرچه انتخاب ظاهر درب به محیطی که در آن استفاده می شود بستگی دارد ولی با هر سلیقه ای که بخواهید این تولیدات حتی در معرض خطر آتش سوزی های مهیب هم اگر باشند از شیوع و پخش سریع آتش جلوگیری نموده و فرصت بیشتری برای اطفاء حریق را بوجود خواهند آورد. این مدل دربهای ضد حریق را با نام دکوراتیو می شناسند، برای اطلاعات بیشتر از این نوع دربها می توانید صفحه درب ضد حریق دکوراتیو را نیز مطالعه نمایید.

 

جنس درب ضد حریق از چیست ؟

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که جنس درب ضد حریق چیست؟
باید گفت که این نوع درب ها از فولاد ساخته می شوند و سطح آن ها با رنگ های کوره ای پوشانده شده است. در داخل فضای درب های ضد حریق پشم سنگ نسوز که در برابر حرارت عایق است کار گذاشته می شود. این جنس باعث مقاومت فوق العاده بالای درب های ضد حریق می شود به طوریکه دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد را به مدت ۴ ساعت می تواند تحمل کند. همانطور که می دانید نقطه جوش آب ۱۰۰ درجه سانتی گراد است و ۸۰۰ درجه سانتی گراد یعنی ۸ برابر بیشتر ، پس با اطمینان می توان از درب های ضد حریق برای مکان های خاص استفاده کرد.

نتیجه تست مقاومت درب ضد حریق
نمونه درب ضد حریق غیر استاندارد

 

مقاومت دستگیره درب ضد حریق

بطور معمول درب ضد حریق دارای دو دستگیره متفاوت و یک مغزی مشترک است که دستگیره سمت داخل را آنتی پنیک می گویند و دستگیره سمت بیرون معمولی و ساده است اما آنچه از اهمیت بالایی در دستگیره آنتی پنیک برخوردار است مقاومت آن در برابر آتش سوزی است زیرا در صورت عدم تحمل دمای بالا، ممکن است مهمترین بخش درب، کارکرد خود را از دست بدهد بنابراین بخش های تحقیق و توسعه در شرکتهای تولیدی همیشه به دنبال راه حل های ساده ولی پایدار هستند از این رو مقاومت دستگیره درب ضد حریق در کنار راحت باز شدن آن یکی از دغدغه های شرکت ایمن درب شرق است که این مهم را با تولید دستگیره های آنتی پنیک لمسی محقق ساخته است. برای اطلاع کامل از مشخصات و جزئیات بیشتر، صفحه دستگیره آنتی پنیک را مطالعه نمایید.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
میانگین امتیاز 5 (از 1 نظر)
سوال و دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *