تلفن تماس ایمن درب شرق
timework
address-ind

مقاومت دربهای ضد حریق

لیست عنوان مطالب

مقاومت درب ضد حریق ایمن درب شرق

میزان مقاومت درب ضد حریق در کشورهای مختلف، متفاوت است و در آیین نامه داخلی هر کشور تعیین می شود. به عنوان مثال کشورهای اروپایی و آمریکایی استانداردهای متفاوتی برای تست درب در مقابله با حریق دارند و تولیدکنندگان باید گواهینامه تولید داشته باشند.
دربهای ضد حریق بر اساس مدت زمان مقاومت در برابر حریق دسته بندی می شوند؛ که معمولاً 30، 60، 90 ، 120 و 240 دقیقه می باشد. خبر خوب اینکه همه تولیدات ایمن درب شرق بیش از 4 ساعت مقاوم هستند یعنی استاندارد 240 دقیقه سازمان آتش نشانی کشور عزیزمان را کسب نموده اند و مجوز تولید آن دریافت شده است.

مقاومت درب ضد حریق چگونه تست می شود ؟

تست درب های ضد حریق بصورت دوره ای صورت میگیرند و هر بار چند درب مختلف از تولیدات ایمن درب شرق به مرکز تست مقاومت حریق سازمان آتش نشانی ارسال می شوند و همانگونه که مانند تصویر بالا مشاهده می کنید (این تصویر از مرکز تست حریق سازمان آتش نشانی نیست) درب ها در محفظه ای قرار داده می شوند که از داخل فشار حریق به آن وارد شده و سنسورهایی نیز به آن متصل می شوند تا در صورت رسیدن به درجه ذوب سپس تایمر زمان مقاومت متوقف گردیده و همان تایم بعنوان استاندارد مقاومت درب ضد حریق ثبت می شود. خوشبختانه تست مقاومت تولیدات ایمن درب شرق دارای زمان بالاتری از استاندارد 240 دقیقه بوده اند بهمین خاطر ایمن درب شرق موفق به دریافت استاندارد 240 پلاس شده است.

بهترین درب ضد حریق

می توان گفت بهترین نوع درب ضد حریق، دربی است که از نظر پایداری ، مقاومت و عایق دارای عملکرد مطلوب و استاندارد باشد. اما باید این را نیز اضافه کنیم که با پیشرفت تکنولوژی اکنون می توان ظاهر را هم بعنوان یک شاخص به مقاومت و پایداری اضافه نمود زیرا هر طرحی که برای درب ضد حریق بخواهید بدون کاهش مقاومت و بدون افت کیفیت در شرکت ایمن درب شرق تولید خواهد شد گرچه انتخاب ظاهر درب به محیطی که در آن استفاده می شود بستگی دارد ولی با هر سلیقه ای که بخواهید این تولیدات حتی در معرض خطر آتش سوزی های مهیب هم اگر باشند از شیوع و پخش سریع آتش جلوگیری نموده و فرصت بیشتری برای اطفاء حریق را بوجود خواهند آورد. این مدل دربهای ضد حریق را با نام دکوراتیو می شناسند، برای اطلاعات بیشتر از این نوع دربها می توانید صفحه درب های ضد حریق دکوراتیو را مطالعه نمایید.

جنس درب ضد حریق

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که جنس درب ضد حریق چیست؟
باید گفت که این نوع درب ها از فولاد ساخته می شوند و سطح آن ها با رنگ های کوره ای پوشانده شده است. در داخل فضای درب های ضد حریق پشم سنگ نسوز که در برابر حرارت عایق است کار گذاشته می شود. این جنس باعث مقاومت فوق العاده بالای درب های ضد حریق می شود به طوریکه دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد را به مدت ۴ ساعت می تواند تحمل کند. همانطور که می دانید نقطه جوش آب ۱۰۰ درجه سانتی گراد است و ۸۰۰ درجه سانتی گراد یعنی ۸ برابر بیشتر ، پس با اطمینان می توان از درب های ضد حریق برای مکان های خاص استفاده کرد.

نتیجه تست مقاومت درب ضد حریق
نمونه درب ضد حریق غیر استاندارد

مقاومت دستگیره درب ضد حریق

بطور معمول درب ضد حریق دارای دو دستگیره متفاوت و یک مغزی مشترک است که دستگیره سمت داخل را آنتی پنیک می گویند و دستگیره سمت بیرون معمولی و ساده است اما آنچه از اهمیت بالایی در دستگیره آنتی پنیک برخوردار است مقاومت آن در برابر آتش سوزی است زیرا در صورت عدم تحمل دمای بالا، ممکن است مهمترین بخش درب، کارکرد خود را از دست بدهد بنابراین بخش های تحقیق و توسعه در شرکتهای تولیدی همیشه به دنبال راه حل های ساده ولی پایدار هستند از این رو مقاومت دستگیره درب ضد حریق در کنار راحت باز شدن آن یکی از دغدغه های شرکت ایمن درب شرق است که این مهم را با تولید دستگیره های آنتی پنیک لمسی محقق ساخته است. برای اطلاع کامل از مشخصات و جزئیات بیشتر، صفحه دستگیره آنتی پنیک را مطالعه نمایید.

 

سوال و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *