phone-2
ساعت کاری ایمن درب شرق
address-ind

10 مدل درب ضد حریق پر مخاطب

10 مدل درب ضد حریق پر مخاطب

لیست عنوان مطالب

مدلهای درب ضد حریق که به آن گاهاً درب نسوز نیز گفته می شود دارای تنوع بسیاری در رنگ و طرح می باشد اما 10 مدل درب ضد حریق پر مخاطب که میزان جستجوی آنها در گوگل فراوانی بیشتری دارد و طبق تحقیقات بعمل آمده از سوی ایمن درب شرق بسیاری از این جستجوها صرفاً جنبه کنجاوی دارند بدین معنا که برخی از دربها هرگز توسط سازندگان تولید نمی شوند، در اینجا لیست نموده ایم. شایان ذکر است در پایان مقاله بیشترین برندها و مکانهایی که مورد جستجو قرار گرفته اند نیز قرار داده شده است.

 

1. درب ضد سرقت و حریق

برخی شرکت ها برای موارد خاص و مکانهای محدودی اقدام به تولید درب ضد حریق و ضد سرقت نموده که هر دو خاصیت در یک درب وجود دارند ولی بدلیل اینکه اغلب مکان نصب درب ضد حریق در راه پله ها یا پله فرار می باشد و ماهیت آن جلوگیری از آتش و هدایت آسان افراد به بیرون از ساختمان است بنابراین مورد استقبال عموم قرار نگرفته است گرچه امکان قفل گذاری مستحکم بر روی درب ضدحریق به تنهایی نیز وجود دارد.

 

2. درب ضد حریق کشویی

همانطور که از نامش پیداست درب ضد حریق کشویی باید از سمت بالا به پایین بصورت کرکره ای یا جمع شونده باشد اما در دستور العمل و قوانین سازمان آتش نشانی تولید این مدل درب مجاز نمی باشد و اگر فرد یا شرکتی مبادرت به فروش آن نماید مطمئناً بدون مجوز و بدون استاندارد آتش نشانی است زیرا عملکرد کرکره و یا کشو در هنگام حریق و آتش سوزی به شدت کند و یا همراه با وقفه فراوان خواهد بود.

 

3. درب ضد حریق ریلی

متاسفانه به خاطر عدم دانش کافی در مورد قوانین ایمنی و آتش سوزی از سوی عده کمی این تصور پیش می آید که هر دربی که در حالت عادی برای ساختمان ها ساخته می شود نوع ضد حریق آن را نیز می توان تولید کرد یکی از همین موارد درب ضد حریق ریلی است که بسیاری آنرا در گوگل جستجو نموده ولی بدون نتیجه و نا امید می شوند زیرا به همان دلائلی که در بالا مطرح شد این مدل درب مجوز تولید ندارد و سازندگان مبادرت به تولید آن نمی کنند.

 

4. درب ضد حریق شیشه ای

در حقیقت درب ضد حریق شیشه ای همان دود بند شیشه ای است که حد فاصل آسانسور و پله فرار قرار می گیرد اما آن چیزی که اکنون مخاطبان بعنوان درب حریق شیشه جستجو می کنند درب ضد حریق شیشه دار است یعنی کامل شیشه نیست و فقط بخش کوچکی از آن جهت بررسی محیط پشت درب بدین صورت طراحی و تولید می شود تا در مکانهایی مثل بخشهایی از بیمارستان که محیط داخل حتما از ایمنی بالایی باید برخوردار باشد نصب شده و کسانی که در آنجا فعالیت می کنند امکان مشاهده سوی دیگر درب را براحتی داشته باشند.

 

5. درب ضد حریق دو لنگه

برخی کارخانه های تولیدی یا مکان های صنعتی و انبارها علاوه بر انسان، محل عبور و مرور قطعات و لوازم مختلفی می باشند که درب ضد حریق دو لنگه به دلیل عرض بیشتری که نسبت به درب ضد حریق تک لنگه دارد در آنجا مورد استفاده قرار میگیرد تا هم در ایمنی از آتش سوزی مورد استفاده قرار گیرد و هم کالا یا تجهیزاتی که قرار است عبور کند براحتی و با باز کردن دو لنگه درب وارد یا خارج شوند.

 

6. درب ضد حریق چوبی

درب ضد حریق چوبی به خاطر قیمت بالا و قوانینی چون عدم خراطی روی چوب چندان مورد توجه نیست از طرفی مقاومت درب چوبی در مقابل حریق بسیار پایین تر از مدل فلزی است اما در حال حاضر درب ضد حریق دکوراتیو طرح چوب دقیقاً نمای چوبی دارد و مدلهای متنوعی از طرح و رنگ را به خود اختصاص داده است که در عین زیبایی و هماهنگی با هر نوع محیطی می تواند امنیت فضای محل نصب را تا 4 ساعت استحکام در مقابل حوادث حریق حفظ نماید.

 

7. درب ضد حریق pvc

شاید ساده انگاری باشد که بخواهیم درب ضد حریق pvc برای ایمنی از آتش سوزی در محیطی نصب کنیم ولی باید بدانید همان لایه طرح دار که درب ضد حریق دکوراتیو دارا می باشد در برخی مواقع از جنس pvc است یعنی درب ضد حریق روکش pvc طراحدار یا دکوراتیو با ضخامت چند میلیمتر روی فلز را پوشش می دهد بنابراین فقط بخاطر داشتن این روکش برخی به آن درب ضد حریق pvc نیز می گویند.

 

8. درب ضد حریق hdf

این مدل هم یکی از آنهایی است که به عنوان درب نسوز تولید نمی شود فقط به دلیل اینکه دربهای hdf ارزان هستند و آنهم به علت فروش خام و بدون رنگ آنها می باشد بسیاری تصور می کنند درب ضد حریق hdf هم تولید می شود اما همانگونه که گفته شد به دلیل سبک و ارزان بودن درب hdf بسیاری از ساختمان سازها آن را در هنگام ساخت و ساز خریداری می کنند تا توسط نقاش در انتهای کار نقاشی شود ولی نسخه ضد حریق آن تولید نمی گردد.

 

9. درب ضد حریق با اکسس کنترل

همانطور که از نامش پیداست کلمه اکسس به معنای دسترسی است پس درب ضد حریق با اکسس کنترل مربوط به مکانهای حساس از نظر امنیت داده ها و اطلاعات هستند که اغلب این درب با نام درب ضد حریق اتاق سرور نیز شناخته می شود که قفل درب دارای کدهای امنیتی است و برای ورود باید کد مربوط را وارد نموده تا امکان باز شدن درب وجود داشته باشد. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از این درب کسب کنید صفحه محصول درب ضد حریق اتاق سرور را مطالعه نمایید.

 

10. درب ضد حریق فلزی

بیشترین درب مورد استفاده برای رعایت ایمنی و آتش سوزی در ساختمان ها درب ضد حریق فلزی است که علاوه بر استحکام و قیمت مناسب، بالاترین درجه مقاومت را نیز به خود اختصاص داده است و بیشترین جستجوی اینترنتی درب فلزی پس از ساختمان برای درب ضد حریق آسانسور، درب ضد حریق بیمارستانی، درب ضد حریق پارکنیگ و درب ضد حریق با اکسس پوینت می باشد.

 

نتیجه گیری

در انتها ذکر این نکته خالی از لطف نیست درب مقاوم در برابر حریق دارای استاندارد و دستور العمل خاصی می باشد که دیگر دربها حتی درب ضد سرقت به این اندازه قوانین و مقررات ندارند زیرا حوادث آتش سوزی علاوه بر مال و اموال افراد به جان آنها نیز صدمه وارد می کند و این وسیله حتماً باید دارای ایمنی کافی برای جلوگیری از صدمات حریق به افراد باشد بنابراین در جنس، ابعاد، نوع باز و بسته شدن، محل قرار گیری، طریقه نصب و حتی نصاب درب ضد حریق نهایت دقت و ظرافت باید رعایت شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
میانگین امتیاز 5 (از 1 نظر)
سوال و دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *